Oglas za posao – Direktor prodaje i marketinga u DHL

(Last Updated On: )

Kao deo Deutsche Post DHL Group-e, u okviru DHL Global Forwarding-a pružamo našim klijentima logističke usluge u preko 220 zemalja širom sveta. Naša poslovna delatnost bazirana je na uslugama pomorskog i avio transporta kargo pošiljki. Naš tim čine talentovani i ambiciozni ljudi, a uspehe koje postižemo baziramo na snažnoj korporativnoj kulturi i timskom radu. Ukoliko Vas zanima rad u dinamičnom i izazovnom okruženju, ukoliko ste posvećeni i motivisani poslovnim uspesima i rezultatima, nudimo Vam poziciju: Direktor prodaje i marketinga

Opis posla:

  • Upravljanje svim procesima i resursima koji se odnose na prodaju i marketing
  • Definisanje, ugovaranje i kontrola realizacije svih prodajnih i marketing aktivnosti u okviru kompanije
  • Planiranje i sprovođenje marketinških aktivnosti u skladu sa korporativnim standardima
  • Vođenje i razvoj prodajnog tima, izrada izveštaja i analiza realizovanih aktivnosti
  • Definisanje ciljeva i targeta prodajnog tima i obezbeđenje ostvarenja isith, a u skladu sa lokalnom i globalnom prodajnom strategijom kompanije
  • Kontrola i obezbeđenje ostvarenja godišnjeg budžeta na nivou zemlje, održavanjem zdravog i jakog portfolia klijenata
  • Analiza tržišnih uslova na ključnim trgovinskim pravcima, sticanje i korišćenje ključnih informacija i znanja o opštim tržišnim uslovima kada su u pitanju cena i razvoj usluga
  • Targetiranje i osvajanje novih klijenata i novih poslovnih prilika na tržištu
  • Pridobijanje, zadržavanje i razvijanje dugoročnih odnosa sa ključnim klijentima kompanije
  • Preporuka rešenja i zaključenje poslova na osnovu potreba klijenata, korišćenjem znanja i iskustva u logističkoj industriji
  • Ostvarenje bliske saradnje sa ostalim timovima u okviru kompanije, pronalaženje i implementiranje zajedničkih rešenja radi obezbeđenja inovativnih usluga i rešenja za klijente

Kvalifikacije:

  • Minimum 3 godine radnog iskustva u prodaji i marketingu u okviru logističke industrije
  • Izražene veštine vođenja i upravljanja timom
  • Odlične prodajne veštine i prepoznatljivost na logističkom tržištu Srbije
  • Razvijene veštine komunikacije, prezentacije i pregovaranja
  • Sposobnost strateškog razmišljanja
  • Posedovanje vozačke dozvole B kategorije

Nudimo Vam:

  • Službeni automobil
  • Stimulativnu zaradu
  • Mogućnost profesionalnog usavršavanja i razvijanja poslovnih veština kroz interne i eksterne treninge
  • Rad u prijatnom i podsticajnom okruženju

Konkurs je otvoren do 24.03.2022.